Spotrebiteľský úver

Foto pár

Spotrebiteľský úver pre fyzické osoby

Spotrebiteľské úvery sa radí medzi najžiadanejšie úvery a v rôznych podobách je nájdete v ponuke bankového a súkromného sektora.

Tieto úvery slúžia na financovanie nepodnikateľských potrieb a v neúčelovom variantu je môžete využiť na čokoľvek. V poslednej dobe sa finančné inštitúcie predháňajú vo výške úrokovej sadzby, poplatkoch a rýchlosti vybavenie.

Porovnaj-pôžičky.sk > Pôžičky > Spotrebiteľský úver

Bankový spotrebiteľský úver

Spotrebiteľské úvery najvýhodnejšie vychádzajú u bánk. Získate tu najlepšiu úrokovú sadzbu. Banky si svojich žiadateľov starostlivo preverujú, skúmajú záznamy v registroch dlžníkov, posudzujú ich platobnú schopnosť a často schválenie pôžičky podmieňujú zriadením účtu. Existujúci klienti banky si môžu úver vybaviť cez internetové bankovníctvo a využiť tzv. Predschválených úverov, pri ktorých nedokazujú výšku príjmu.

Nebankový spotrebiteľský úver

Súkromné spoločnosti sa snažia vychádzať väčšine žiadateľov ústrety, čo sa odráža vo vyššej úrokovej sadzbe o 5 až 10 % viac než banky. Nebankové spotrebiteľské úvery vynikajú mierovými podmienkami a stretnúť sa môžete s tým, že poskytovatelia nechcú dokladovať príjem. Vždy záleží na výške pôžičky a na podmienkach konkrétnej spoločnosti.

Účelový spotrebiteľský úver

U tohto typu spotrebiteľského úveru poskytovateľ vyžaduje doloženie, na čo ste použili získané finančné prostriedky. Účelový úver slúži na nákup tovaru a služieb a garantuje výhodnú úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti. Peniaze väčšinou fyzicky neobdržíte, ale rovno sa prevádzajú na účet predajca na základe predloženej faktúry. Opakom je bezúčelový úver, kde účel neoznamujete.

Neúčelový spotrebiteľský úver

Tento typ spotrebiteľského úveru je najvyužívanejšie, pretože peniaze môžete investovať do čohokoľvek a nie ste obmedzení nákupom iba jednej veci. Peniaze sú poskytnuté za vyšší úrok, na kratšiu dobu a s výplatou na účet alebo v hotovosti. Pre oba typy úverov je zhodné to, že si sami zvolíte výšku mesačných splátok a dĺžku splátkového obdobia.

Nevýhody

Vyšší úrok ako účelový úver

Výhody

Použitie na čokoľvek
Dostupná pôžička
Malé riziko

Nejnovější články


Ako hospodáriť s peniazmi

Ako hospodáriť s peniazmi?

Stáva sa Vám, že ku koncu mesiaca zistíte, že nevyjdete s peniazmi. Naučte sa hospodáriť s peniazmi a neobávajte sa pred výplatou otvoriť peňaženku alebo nahliadnuť na bankový účet. Poradíme Vám, ako na to!

Kde nájsť peniaze

Kde nájsť peniaze navyše?

Tiež sa vždy pousmejete nad odporúčaním, aby ste si odkladali 20 až 40% zo svojho príjmu na neočakávanej výdavky a vytvárali si finančnú rezervu? Kde nájsť peniaze navyše? Poradíme Vám, ako na to!

Ako sa zbaviť dlhov

Ako sa zbaviť dlhov?

Ako sa natrvalo zbaviť svojich dlhov a konečne sa oslobodiť od hrozieb exekúcie? Nie vždy je to ale jednoduché, prinášame Vám na to odpovede.