Ako spoznať podvodnú pôžičku?

Foto ako spoznať podvod

Nedajte sa nachytať podvodníkmi

Uvažujete o nebankové pôžičke, ale obávate sa, aby ste sa nestali obeťou nepoctivých podnikateľov? Než podpíšete úverovú zmluvu, chce to istú dávku opatrnosti, zvlášť u neznámych súkromných spoločností alebo investorov.

Podľa určitých znakov ale môžete poznať, že sa jedná o podvodnú pôžičku. Odtajníme Vám, ako ju rozoznáte od solídnych ponúk.

Tlačené letáky na verejných miestach

Určite ste si tiež všimli, že sa na stĺpoch verejného osvetlenia, zastávkach alebo semaforoch objavujú letáčiky s ponukami pôžičiek bez bližších informácií a iba s telefónnym číslom. Dajte si veľký pozor, než na uvedené číslo zavoláte, zvlášť ako ide o platenú linku.

Neúplné informácie o poskytovateľovi

Väčšina nebankových spoločností využíva k svojim ponukám inzertné servery alebo sa prezentuje na vlastných webových stránkach. Varovným signálom je to, ak na Vás ich stránky pôsobí neseriózne, chýbaju na nich základné údaje o pôžičke aj spoločnosti a v texte nájdete pravopisné chyby a preklepy.

Poplatky vopred

Sľubuje Vám poskytovateľ pôžičky, že Vám pošle peniaze až po zaplatení overovacieho poplatku alebo poplatku za sprostredkovanie úveru či spracovanie žiadosti? Solídna spoločnosť po Vás nepožaduje žiadne poplatky vopred, okrem jednej koruny pre overenie Vášho účtu.

Okamžitý podpis zmluvy

Podvodné spoločnosti naliehajú, aby ste ihneď podpísali zmluvu o pôžičke, nedajú Vám čas na jej preštudovanie a sľubujú Vám výhody, ktoré nie sú v zmluve uvedené. Zisťujú si Vašu súčasnú finančnú situáciu a požičia aj veľmi zadlženým ľuďom.

Dajte na referencie

Nie je nič cennejšie než skúsenosti ostatných klientov. Preštudujte si rôzne diskusné fóra o podvodných firmách alebo zadajte meno spoločnosti či jej telefónne číslo do vyhľadávača. Zlé referencie berte vážne a dajte si pozor na umelo vytvorené recenzie na stránkach nebankové spoločnosti.

Nejnovější články


Ako hospodáriť s peniazmi

Ako hospodáriť s peniazmi?

Stáva sa Vám, že ku koncu mesiaca zistíte, že nevyjdete s peniazmi. Naučte sa hospodáriť s peniazmi a neobávajte sa pred výplatou otvoriť peňaženku alebo nahliadnuť na bankový účet. Poradíme Vám, ako na to!

Kde nájsť peniaze

Kde nájsť peniaze navyše?

Tiež sa vždy pousmejete nad odporúčaním, aby ste si odkladali 20 až 40% zo svojho príjmu na neočakávanej výdavky a vytvárali si finančnú rezervu? Kde nájsť peniaze navyše? Poradíme Vám, ako na to!

Ako sa zbaviť dlhov

Ako sa zbaviť dlhov?

Ako sa natrvalo zbaviť svojich dlhov a konečne sa oslobodiť od hrozieb exekúcie? Nie vždy je to ale jednoduché, prinášame Vám na to odpovede.