Čo robiť, keď nemôžem splácať pôžičku?

Foto čo robiť

Nemáte na splátky?

Pri uzavretí pôžičky si zrejme väčšina nepripúšťa, že by ju nedokázali splatiť. Život je ale nevyspytateľný a môžu sa objaviť nepredvídateľné situácie, ktoré spôsobia, že náhle nemáme na splátky.

Stačí, keď prídete o zamestnanie alebo ste dlhodobo na nemocenské. Čo robiť vo chvíli, keď nemôžete splácať pôžičku? Prinášame Vám na to odpovede.

Postavte sa k pôžičkám čelom

Chodí Vám upomienky od veriteľov a dúfate, že sa to nejako vyrieši za Vás? Držte sa zásady, že je lepšie s veriteľmi komunikovať, než sa tváriť, že sa Vás to netýka. Svojim pasívnym správaním si akurát koledujete na exekúciu. Jednajte s veriteľmi o možnostiach, ako svoje záväzky uhradiť a navrhnite nový splátkový kalendár, ktorý toľko nezaťaží Váš rozpočet.

Ďalšie pôžičky nič nevyrieši

Určite Vás napadlo, že by ste starú pôžičku splatili novou. Siahnite si ale do svedomia: zvládali by ste novú pôžičku splácať načas? Kvôli oneskoreným alebo neuhradeným splátkam sa rýchlo dostanete do registra dlžníkov a potom Vám nezostane nič iného, než požičiavať si stále za nevýhodnejších podmienok u nebankových spoločností. Dobrý variant je zlúčenie pôžičiek, ktorý môže ušetriť každý mesiac až set eur.

Snažte si privyrobiť

Dlhy rastú a príjem je stále rovnaký? Potom na nič nečakajte a poobzerajte sa po privýrobku. Ako sa hovorí, kto chce, prácu si vždy nájde. Nemusíte si hneď hľadať druhé zamestnanie – príjem navýšite tiež brigádami, ktorých bohatú ponuku nájdete na internete. Neverte ale na rýchle zbohatnutie investovaním a hazardom, naopak to môže prehĺbiť Vaše dlhy.

Pristúpte k osobnému bankrotu

Osobný bankrot má prísne pravidlá, ale ich dodržaním ste chránení pred exekúciou a po piatich rokoch sa zbavíte všetkých dlhov.

Nejnovější články


Ako hospodáriť s peniazmi

Ako hospodáriť s peniazmi?

Stáva sa Vám, že ku koncu mesiaca zistíte, že nevyjdete s peniazmi. Naučte sa hospodáriť s peniazmi a neobávajte sa pred výplatou otvoriť peňaženku alebo nahliadnuť na bankový účet. Poradíme Vám, ako na to!

Kde nájsť peniaze

Kde nájsť peniaze navyše?

Tiež sa vždy pousmejete nad odporúčaním, aby ste si odkladali 20 až 40% zo svojho príjmu na neočakávanej výdavky a vytvárali si finančnú rezervu? Kde nájsť peniaze navyše? Poradíme Vám, ako na to!

Ako sa zbaviť dlhov

Ako sa zbaviť dlhov?

Ako sa natrvalo zbaviť svojich dlhov a konečne sa oslobodiť od hrozieb exekúcie? Nie vždy je to ale jednoduché, prinášame Vám na to odpovede.