Bezúčelový úver

Foto pani financie

Bezúčelový úver od finančných inštitúcií

Zvoliť účelový alebo bezúčelový úver? Záleží na tom, čo si chcete zaobstarať, ale obľúbenejší je u klientov bezúčelový variant.

Tento typ úveru nájdete v ponukách bánk, avšak pozadu neostávajú ani nebankové spoločnosti, ktoré sa snažia tieto úvery zatraktívniť ich dostupnosťou. Ak Vás zaujímajú podrobnosti o bezúčelových úveroch, prinášame Vám súhrnné informácie.

Porovnaj-Pôžičky.sk > Pôžičky > Bezúčelový úver
Výška pôžičky:
25 € - 25000 €
Splatnosť:
25 dní - 8 rokov
Výška pôžičky:
1 000 - 25 000 €
Splatnosť:
12 - 96 mesiacov
Výška pôžičky:
2 000 - 25 000 €
Splatnosť:
6 - 96 mesiacov

Úver na čokoľvek

Bezúčelový úver (niekedy uvádzaný ako neúčelový) môžu klienti použiť na financovanie čohokoľvek, a pokojne aj viac vecí naraz. Nemusia oznamovať a dokladať účel, a aj keď je úrok o niečo vyššia ako u účelového úveru, tvoria bezúčelové úvery až 80% všetkých poskytnutých spotrebiteľských pôžičiek.

Splatnosť podľa typu pôžičky

Bezúčelový úver vyplatí banka či nebanková spoločnosť žiadateľovi v hotovosti alebo prevodom na jeho účet. Najvyššia možná suma sa odvíja od bonity klienta alebo hodnoty založenej nehnuteľnosťou. Splatnosť je u každého typu úveru iná a napríklad u spotrebiteľských bezúčelových pôžičiek sa pohybuje od 6 do 108 mesiacov a u hypoték a amerických hypoték až do 30 rokov.

Úrokové sadzby bezúčelových úverovů

Úroková sadzba spotrebiteľských bezúčelových bankových úverov stále klesá a pri splnení určitých podmienok je na historických minimách. Výšku splátok a dĺžku splátkového obdobia si určíte sami.

Podmienky na získanie úveru

Banky starostlivo zvažujú, komu schváli bezúčelový úver. Žiadateľovi musí byť nad 18 rokov a pri vybavenie pôžičky predkladá slovenský doklad totožnosti a výpis z účtu. K tomu si banky kontrolujú jeho záznamy v registri dlžníkov. Nebankové spoločnosti požičiavajú za miernejších podmienok a mnohokrát nevyžadujú dokladovanie príjmov. Nutnosť dokladovanie sa vždy odvíja od požiadaviek klientov a výšky úveru.

Nevýhody

Vyšší úrok ako účelový

Výhody

Použitie na čokoľvek
Dostupná pôžička
Malé riziko

Nejnovější články


Ako hospodáriť s peniazmi

Ako hospodáriť s peniazmi?

Stáva sa Vám, že ku koncu mesiaca zistíte, že nevyjdete s peniazmi. Naučte sa hospodáriť s peniazmi a neobávajte sa pred výplatou otvoriť peňaženku alebo nahliadnuť na bankový účet. Poradíme Vám, ako na to!

Kde nájsť peniaze

Kde nájsť peniaze navyše?

Tiež sa vždy pousmejete nad odporúčaním, aby ste si odkladali 20 až 40% zo svojho príjmu na neočakávanej výdavky a vytvárali si finančnú rezervu? Kde nájsť peniaze navyše? Poradíme Vám, ako na to!

Ako sa zbaviť dlhov

Ako sa zbaviť dlhov?

Ako sa natrvalo zbaviť svojich dlhov a konečne sa oslobodiť od hrozieb exekúcie? Nie vždy je to ale jednoduché, prinášame Vám na to odpovede.