Pôžičky pre začínajúcich podnikateľov

Foto podnikatel

Pôžičky na štart podnikania

Podnikateľské začiatky nie sú jednoduché. Nielen, že rozjazd vlastného podnikania stojí veľa síl, ale tiež je náročný na financovanie. Základom je zohnať dostatočný kapitál, kvôli čomu sa veľakrát musíte zadlžiť.

Ak máte premyslený podnikateľský plán a veríte vo svoje schopnosti, využite pôžičky pre začínajúcich podnikateľov.

Porovnaj-Pôžičky.sk > Pôžičky > Bankovní půjčky

Pôžička bez udania účelu

Pôžičky pre podnikateľov sú určené fyzickým aj právnickým osobám a uzavrieť si ich môžu v banke či u nebankové spoločnosti. Tieto pôžičky sa radí prevažne medzi bezúčelové, čo znamená, že podnikateľ nedokladuje, na čo peniaze využije. Výška pôžičky sa odvíja od jeho bonity alebo hodnoty založenej nehnuteľnosti alebo technologického vybavenia.

Krátkodobé úvery pre začínajúcich podnikateľov

Na začiatku podnikania sa môžu objaviť nečakané finančnej situácie. Pre takéto prípady sa oplatí kontokorentný úver, ktorý slúži ako krátkodobá peňažná rezerva. Rovnako dobre poslúži kreditná karta s nastaveným úverovým limitom. Nákup tovaru, materiálu a vyplatenie miezd tiež niečo stojí a s týmito nákladmi pomôže prevádzkový úver.

Dlhodobé úvery pre začínajúcich podnikateľov

K obstaraniu nehnuteľností a strojov slúži investičný úver so splatnosťou niekoľkých rokov. Finančné inštitúcie väčšinou vyžadujú istenie vlastné zmenkou, hnuteľným či nehnuteľným majetkom, vklady alebo cennými papiermi. Podnikateľom je dostupná aj klasická hypotéka s ručením nehnuteľností. Leasing im umožní získať do začiatku podnikania hnuteľný majetok - najčastejšie automobil alebo stroje.

Bankovú alebo nebankovú pôžičku?

Stojíte pred voľbou, či bankovú alebo nebankovú pôžičku pre začínajúcich podnikateľov? Všeobecne dostupnejšie pôžičky nájdete u súkromných spoločností, u ktorých nepreukazujete také množstvo dokumentov ako v bankách a vyhodnocovanie je miernejší. Naopak úroky sú výhodnejšie v bankách. Naviac Vám požičia oveľa väčšiu sumu, avšak u niektorých typov úverov musíte doložiť, na čo ste peniaze vynaložili.

Nevýhody pôžičky

Potrebná bonita žiadateľa
Predkladá sa podnikateľský zámer
Dlhšie schvaľovanie

Výhody pôžičky

Výhodné podmienky
Dostupné aj vyššie čiastky
Nízky úrok
Nízke riziko

Nejnovější články


Ako hospodáriť s peniazmi

Ako hospodáriť s peniazmi?

Stáva sa Vám, že ku koncu mesiaca zistíte, že nevyjdete s peniazmi. Naučte sa hospodáriť s peniazmi a neobávajte sa pred výplatou otvoriť peňaženku alebo nahliadnuť na bankový účet. Poradíme Vám, ako na to!

Kde nájsť peniaze

Kde nájsť peniaze navyše?

Tiež sa vždy pousmejete nad odporúčaním, aby ste si odkladali 20 až 40% zo svojho príjmu na neočakávanej výdavky a vytvárali si finančnú rezervu? Kde nájsť peniaze navyše? Poradíme Vám, ako na to!

Ako sa zbaviť dlhov

Ako sa zbaviť dlhov?

Ako sa natrvalo zbaviť svojich dlhov a konečne sa oslobodiť od hrozieb exekúcie? Nie vždy je to ale jednoduché, prinášame Vám na to odpovede.