Pôžička na bývanie

Foto dom

Zaobstarajte si vlastné bývanie

Pre niekoho je nepredstaviteľné, že by celý život šetril na bývanie a až až v starobe si mohol dovoliť vlastný byt alebo domček. A žiť po tú dobu v podnájme by sa značne predražilo.

Páčilo by sa Vám bývať konečne vo svojom a nechcete čakať už ani jeden rok? Ak Vám to finančná situácia dovolí a máte stabilné zamestnanie, neváhajte a dohodnite si pôžičku na bývanie v banke alebo u nebankovej spoločnosti.

Porovnaj-Pôžičky.sk > Pôžičky > Pôžička na bývanie

Pôžička na vlastné bývanie

Rozhodli ste sa, že peniaze z pôžičky naozaj vložíte do bývania? Potom sa oplatí účelový variant, u ktorého dokladuejte účel vynaložených peňazí, napríklad pomocou faktúr, účteniek, kúpnych zmlúv a zmlúv o dielo. Faktúry obvykle stačí dodať do 6 mesiacov od poskytnutia pôžičky a uplatniť môžete aj náklady vzniknuté pred jej schválením. Pôžičku na bývanie získate až do výšky 20 000 Eur a so splatnosťou až na 12 rokov. Niektoré finančné inštitúcie umožňujú použiť 20% z poskytnutej pôžičky na čokoľvek, čo nesúvisí s bývaním.

Hypotekárny úver

Uvažujete o kúpe nehnuteľnosti do osobného vlastníctva? Práve pre Vás je určený hypotekárny úver, ktorý banky poskytujú vo výške 70 až 100% hodnoty založenej nehnuteľnosti. Z hľadiska úrokovej sadzby (od 1,5 %) a doby splatnosti (až 30 rokov) tento úver jednoznačne vedie medzi pôžičkami na bývanie, ale je o niečo zložitejšie na neho dosiahnuť a vyžaduje viac administratívy. Počítajte s tým, že vysoké splátky môžu významne zaťažiť rodinný rozpočet a hrozí väčšie riziko, že na nich nebudete mať.

Úver zo stavebného sporenia

Stavebné sporenie je výhodný a často vyhľadávaný produkt so štátnou pomocou na kúpu, rekonštrukciu či zariadenie bytu a domu. Stretnúť sa môžete s úrokom od 2,99 % ročne a sumou až 25 000 Eur bez nutnosti zaistenia. Stačí si nasporiť aspoň 35 až 45 % z cieľovej sumy a potom požiadať o úver zo stavebného sporenia. Komu sa nechce čakať, môže využiť preklenovací úver, ktorý vypĺňa dobu pred vznikom nároku na úver.

Nevýhody pôžičky

Drahšie ako hypotéka
Iba na potreby bývania

Výhody pôžičky

Výhodnejšie ako platiť nájom
Výhodná úroková sadzba
Nízke riziko

Nejnovější články


Ako hospodáriť s peniazmi

Ako hospodáriť s peniazmi?

Stáva sa Vám, že ku koncu mesiaca zistíte, že nevyjdete s peniazmi. Naučte sa hospodáriť s peniazmi a neobávajte sa pred výplatou otvoriť peňaženku alebo nahliadnuť na bankový účet. Poradíme Vám, ako na to!

Kde nájsť peniaze

Kde nájsť peniaze navyše?

Tiež sa vždy pousmejete nad odporúčaním, aby ste si odkladali 20 až 40% zo svojho príjmu na neočakávanej výdavky a vytvárali si finančnú rezervu? Kde nájsť peniaze navyše? Poradíme Vám, ako na to!

Ako sa zbaviť dlhov

Ako sa zbaviť dlhov?

Ako sa natrvalo zbaviť svojich dlhov a konečne sa oslobodiť od hrozieb exekúcie? Nie vždy je to ale jednoduché, prinášame Vám na to odpovede.