Bankové pôžičky

Výhodné bankové pôžičky

Bankové pôžičky pomôžu financovať vytúženú vec, splniť sen o vlastnom bývaní alebo zaplatiť záväzky z minulosti. Rozlišujeme niekoľko typov bankových úverov a každý sa hodí na niečo iné.

Niektoré pôžičky je lepšie dohodnúť v účelovej variante, iné v neúčelové, zvlášť keď nechcete dokladať, na čo ste peniaze využili.

Porovnaj-Pôžičky.sk > Pôžičky > Bankové pôžičky
Výška pôžičky:
2 000 - 25 000 €
Splatnosť:
6 - 96 mesiacov

Bonita žiadateľov

Pre banku je vždy zásadná bonita svojich žiadateľov, teda to, ako je potencionálny klient schopný svoju pôžičku splácať. Banky majú prístup do registrov dlžníkov a ak ste v minulosti mali so splácaním problémy, pôžičku Vám zamietnu. Alternetívou je potom pôžička bez registra, ktorá je dostupná aj žiadateľom s negatívnym záznamom. Ďalšie podstatné kritérium je pravidelný príjem. Ak nechcete dokladať svoj príjem, využite pôžičku bez dokladovania príjmu, ktorá dokladovanie nevyžaduje.

Kontokorentný úver a úver z kreditnej karty

Stretnúť sa môžete s bankovými pôžičkami krátkodobými do 1 roka, strednodobými od 3 do 5 rokov a dlhodobými nad 5 rokov. Typickým zástupcom krátkodobých pôžičiek je kontokorentný úver, ktorý umožňuje prečerpanie účtu na náklady banky až do dohodnutého rámca. Úroky platíte len zo skutočne využitej sumy. Peniaze získate tiež úverom z kreditnej karty a môžete ich mať úplne zadarmo, ak je vrátite v bezúročnom období.

Banková pôžička

Účelové a neúčelové spotrebiteľské úvery

Medzi strednodobé pôžičky patrí spotrebiteľské úvery, ktorých výšku ovplyvňuje preukázateľný príjem žiadateľa. Slúži na nepodnikateľské účely a väčšinou si ich záujemcovia dojednávajú v bezúčelové variante za vyšší úrok, než je úrok účelové pôžičky. Do určitých súm Vám banka poskytne úver bez akéhokoľvek ručenia a založenie nehnuteľnosti a jeho vybavenie je nenáročné a bez zbytočnej administratívy.

Hypotekárne úvery so založením nehnuteľnosti

Najbežnejším typom dlhodobých pôžičiek sú hypotekárne úvery. V porovnaní so spotrebiteľskými úvermi Vám ich banky poskytnú za veľmi nízku úrokovú sadzbu. Väčšina hypoték slúži na financovanie potrieb spojených s bývaním, ale využiť tiež môžete neúčelovú hypotéku na čokoľvek. V priemere Vám banka vyplatí 80% hodnoty založenej nehnuteľnosti.

Ďalšie typy bankových pôžičiek

Klienti bánk si ďalej dojednávajú revolvingový úver s dohodnutým úverovým limitom, preklenovací úver pre pokrytie potrieb do doby, než získajú riadny úver, úver zo stavebného sporenia alebo konsolidačný úver, ktorý umožňuje zlúčenie ich existujúcich pôžičiek. V prípade, že banka Vašu žiadosť neschváli, existuje alternativa v podobe nebankových pôžičiek, ktoré sú dostupnejšie a rýchlejšie.

Nevýhody pôžičky

Nároky na bonitu žiadateľa
Dlhšie schvaľovacie procesy

Výhody pôžičky

Výhodné podmienky
Nízký úrok
Seriózny prístup
Voliteľné poistenie

Nejnovější články


Ako hospodáriť s peniazmi

Ako hospodáriť s peniazmi?

Stáva sa Vám, že ku koncu mesiaca zistíte, že nevyjdete s peniazmi. Naučte sa hospodáriť s peniazmi a neobávajte sa pred výplatou otvoriť peňaženku alebo nahliadnuť na bankový účet. Poradíme Vám, ako na to!

Kde nájsť peniaze

Kde nájsť peniaze navyše?

Tiež sa vždy pousmejete nad odporúčaním, aby ste si odkladali 20 až 40% zo svojho príjmu na neočakávanej výdavky a vytvárali si finančnú rezervu? Kde nájsť peniaze navyše? Poradíme Vám, ako na to!

Ako sa zbaviť dlhov

Ako sa zbaviť dlhov?

Ako sa natrvalo zbaviť svojich dlhov a konečne sa oslobodiť od hrozieb exekúcie? Nie vždy je to ale jednoduché, prinášame Vám na to odpovede.